Spółka Strabag rozpoczęła przebudowę drogi powiatowej z Boszkowa Letniska do Włoszakowic wraz z budową ścieżki rowerowej. Większość prac ma zostać wykonanych przed letnimi wakacjami.

Inwestycja będzie kosztować ok. 4,6 mln zł. Zgodnie z warunkami przetargu przebudowa 2,4 km jezdni (wykonanie konstrukcji poszerzenia jezdni, ułożenie warstw wiążącej oraz ścieralnej z masy asfaltowej) ma nastąpić do 29 czerwca br., przed sezonem wakacyjnym, natomiast pozostały zakres robót, w tym ciąg pieszo - rowerowy o szerokości 2,6 m z kostki betonowej na terenie zabudowanym oraz z asfaltu w terenie niezabudowanym - do 28 września br. Powiat leszczyński otrzyma z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 dotację na połowę kosztów inwestycji.

Spółka Strabag rozpoczęła przygotowania placu budowy do prac drogowych. Wycięto ok. 60 drzew, co umożliwi budowę ścieżki rowerowej. Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Pierwszy rozpocznie się od strony Boszkowa Letniska i pracę będą wykonywane w kierunku ul. Zachodniej we Włoszakowicach. W tym czasie spółka Colas – w ramach innej inwestycji: przebudowy i budowy ciągu dróg od drogi wojewódzkiej Wschowa- Wolsztyn do węzła Nietążkowo na S5 – zakończy przebudowę ul. Powstańców Wielkopolskich we Włoszakowicach na odcinku od ronda do skrzyżowania z ul. Wolsztyńską. W ramach drugiego etapu firma Strabag przebuduję odcinek ul. Powstańców Wielkopolskich we Włoszakowicach, od ul. Zachodniej do ul. Wolsztyńskiej.

Przebudowa drogi do Boszkowa wiązać się będzie z utrudnieniami dla kierowców, zwłaszcza w ruchu ciężarowym. Część prac będzie wykonywana przy ruchu wahadłowym, a częś1)ć przy zamknięciu drogi. Trwa uzgadnianie organizacji ruchu na czas inwestycji.