Uczniowie, rodzice uczniów, nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Rydzyny radośnie obchodzili Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Wszystkim towarzyszył kolor niebieski na znak solidarności i akceptacji osób autystycznych.  Autyzm to zaburzenie układu nerwowego, które u każdego objawia się inaczej. Wspólnym mianownikiem są trudności w okazywaniu uczuć, komunikacji z innymi, a także problem z integracją bodźców.

Terapia oraz specjalistyczna opieka znacznie poprawiają rozwój dziecka. Jak najwięcej osób z naszego lokalnego środowiska powinno dowiedzieć się, że autyzm to nie wyrok, że dzieci z autyzmem mają prawo do życia i radości, że każde dziecko jest inne i wyjątkowe.

{gallery}2018/artykuly/SOSW_AUTYZM,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}