Od 9 kwietnia br. trwać będzie układanie nawierzchni bitumicznej na odcinku drogi powiatowej Zaborówiec – Brenno. Przez tydzień obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu.

W najbliższych dniach kolejny odcinek przebudowywanej drogi Wijewo – Brenno – Zaborówiec – Włoszakowice – Bukówiec Górny (21,5 km) doczeka się nowej nawierzchni bitumicznej. Spółka Colas Polska i jej podwykonawca poszerzyli pobocza z Zaborówca do Brenna i wykonali nowe konstrukcje części jezdni.

- Na odcinku od miejscowości Zaborówiec do miejscowości Brenno od 9 do 15 kwietnia br. nastąpią utrudnienia w ruchu pojazdów związane z układaniem asfaltowej warstwy wiążącej. Zalecany objazd drogi wyznaczyliśmy przez Wieleń, Olejnicę, Osłonin, Radomierz, Starkowo, Boszkowo, Włoszakowice – informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.

Układanie asfaltu spowoduje utrudnienia w komunikacji i wprowadzenie ruchu wahadłowego. Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie prosi kierowców o stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.