W siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Na podsumowaniu konkursu obecny był wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak, który wręczył laureatom dyplomy oraz nagrody. .

Turniej ma na celu propagowanie wśród uczącej się młodzieży zasad bezpieczeństwa. Uczestnicy konkursu podzieleni na trzy kategorie wiekowe mieli do rozwiązania testy z pytaniami dotyczącymi zapobiegania pożarom, sposobów ich likwidacji, zachowania w sytuacjach zagrożenia, pierwszej pomocy, historii i działalności Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych. W eliminacjach wzięli udział uczniowie z placówek oświatowych z Leszna i terenu powiatu leszczyńskiego. Laureaci konkursu reprezentować będą powiat w eliminacjach wojewódzkich.

Z budżetu Powiatu Leszczyńskiego ufundowane zostały nagrody dla uczestników.

Wyniki w grupach wiekowych.

Grupa I:

I miejsce Krystian Andrzejewski z gminy Krzemieniewo,

II miejsce Jan Durka z Leszna,

III miejsce Igor Nowak z gminy Święciechowa.

Grupa II:

I miejsce Jaromir Nagły z Leszna,

II miejsce Weronika Kamińska z gminy Lipno,

III miejsce Wiktoria Olejniczak z gminy Święciechowa.

Grupa III:

I miejsce Maurycy Hechmann z Leszna,

II miejsce Tobiasz Lipka z gminy Lipno,

III miejsce Bartosz Szymaniak z gminy Włoszakowice.

{gallery}2018/artykuly/Leszno_konkurs_pozarniczy_2018,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}