Przetargi na przebudowę dróg powiatowych w Krzycku Małym i Kąkolewie zostaną rozstrzygnięte. Władze powiatu leszczyńskiego chcą na nie zwiększyć wydatki, dołożą także brakującą kwotę w przetargu na budowę ścieżki rowerowej z Leszna do Rydzyny.

Oferty w dwóch organizowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie przetargach okazały się znacząco wyższe niż zaplanowane na ten cel wydatki w budżecie powiatu leszczyńskiego. Na przebudowę drogi w Krzycku Małym zaplanowano 2,1 mln zł. Najtańsza złożona w drugim przetargu oferta wyniosła jednak ok. 2,8 mln zł. Zarząd Powiatu Leszczyńskiego zdecydował, że z gminą Święciechowa po połowie sfinansują brakującą różnicę, która pozwoli rozpocząć inwestycję.

Na przebudowę drogi w Kąkolewie zaplanowano w budżecie powiatu 1,6 mln zł. Najtańsza oferta w przetargu wyniosła natomiast ok. 2,7 mln zł. Także w tym przypadku Zarząd Powiatu Leszczyńskiego zdecydował, że wspólnie z gminą Osieczna po połowie sfinansują brakującą kwotę, która pozwoli wyłonić wykonawcę.

Powiat leszczyński zobowiązał się również, że wraz z gminą Rydzyna i miastem Lesznem przekaże 300 tys. zł na budowę ścieżki rowerowej z Leszna do zbiornika wodnego w Rydzynie. Najtańsza oferta przetargowa wyniosła ok. 1,5 mln zł. Zarząd Powiatu Leszczyńskiego postanowił zwiększyć o 200 tys. zł kwotę dofinansowania tej inwestycji, co pozwoli zbudować ścieżkę przed tegorocznymi wakacjami.

Zarząd Powiatu Leszczyńskiego zaproponuje Radzie Powiatu Leszczyńskiego zwiększenie wydatków w tegorocznym budżecie o ponad 1,1 mln zł. Jeśli radni znowelizują budżet to rozpoczną się długo oczekiwane przebudowy dróg powiatowych w Krzycku Małym i Kąkolewie, a ścieżka rowerowa do Rydzyny zapełni się za kilka miesięcy pieszymi i rowerzystami.