W auli Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie odbyły się uroczystości nadania imienia „Powstańców Wielkopolskich” oraz przekazania i poświęcenia sztandaru Zespołowi Szkół nr 4 w Lesznie, w których uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Wcześniej odbyła się uroczysta msza św. w leszczyńskiej bazylice. Fundatorem sztandaru szkoły była Leszczyńska Fabryka Pomp, z którą szkoła współpracuje od wielu lat. Uroczystość zaplanowano w roku 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz odzyskania niepodległości przez Polaków. Dyrektor szkoły, Maria Koryniak, zwróciła uwagę na fakt, że nadanie imienia Powstańców Wielkopolskich jest nobilitacją do kultywowania tradycji i patriotyzmu dla uczniów i całej społeczności szkoły.

Uroczystość uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Marynia” ze Święciechowy, który wykonał pieśni patriotyczne i tańce narodowe.

Fot. otopanorama.pl