Klub Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych z Lipna obchodził 15-lecie działalności. W uroczystościach jubileuszowych, które odbyły się w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie uczestniczyli przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk i starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Podczas spotkania odbyło sie walne zebranie sprawozdawcze. Zarząd klubu uzyskał absolutorium. Wspominano jak powstawał klub, ilu liczył członków na początku i obecnie. Doceniono rodziny kolekcjonerów maszyn rolniczych. Impreza zakończyła się "Balem Traktorzysty".

Klub liczy obecnie 260 członków z kraju i zagranicy. Każdego roku w sierpniu organizuje unikatowy na europejską skalę Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka. To także największa wystawa zabytkowych traktorów i maszyn rolniczych w Polsce. Odrestaurowane eksponaty są prezentowane na 16 regionalnych wystawach i uroczystościach. Do zasług klubu należy uratowanie od zniszczenia wielu maszyn, ciągników i narzędzi z minionej epoki.

Fot. Lipno.pl

{gallery}2018/artykuly/Lipno_traktory_15_lat,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}