Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna rozpoczęło przebudowę ul. Poniatowskiego w Rydzynie. Inwestycję sfinansują po połowie powiat leszczyński i gmina Rydzyna.

Ul. Poniatowskiego w Rydzynie jest drogą powiatową, choć od lat faktycznie nie ma już takiego statusu. Władze samorządowe powiatu leszczyńskiego i gminy Rydzyna postanowiły, że wspólnie sfinansują jej przebudowę. W pasie drogowym zostanie poszerzona do 5,5 - 6 m na odcinku ok. 360 mb, a istniejąca nawierzchnia bitumiczna będzie wzmocniona nową warstwą ścieralną. Ponadto jezdnia na całej długości zostanie obramowana betonowym krawężnikiem, wykonany zostanie także chodnik i odwodnienie na odcinku ok. 170 mb.

Inwestycja będzie kosztować 539.814 zł, sfinansują ją po połowie powiat leszczyński i gmina Rydzyna. Termin zakończenia to 29 czerwca br. W 2019 r. przebudowana ul. Poniatowskiego zostanie przejęta przez gminę Rydzyna.