Nie często zdarza się, aby śpiewano komuś "dwieście lat" ponieważ 100 lat ma już za sobą. Tak było 12 kwietnia br. w Bukówcu Górnym gdzie Pani Agnieszka Furman obchodziła jubileusz swoich setnych urodzin.

W tym wyjątkowym dniu Pani Agnieszce towarzyszyła najbliższa rodzina, przyjaciele, mieszkańcy Bukówca Górnego oraz władze samorządowe.

Wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak obecny na uroczystości życzył jubilatce dobrego zdrowia, pomyślności oraz optymizmu na dalsze szczęśliwe lata.

Pani Agnieszka Furman urodziła się 12 kwietnia 1918 r. w Bukówcu Górnym. Z domu nazywała się Głuszak. Miała sześciu braci i trzy siostry. Podczas II wojny światowej, kiedy miała 24 lata rozpoczęła służbę w gospodarstwie niemieckim „U Niemca”, która trwała trzy lata.

W sierpniu 1945 roku wyszła za mąż, za Władysława Furmana, który pracował na kolei w Zbąszynku. Agnieszka zajęła się domem i gospodarstwem w Bukówcu. Wspólnie doczekali się trójki dzieci: syna Edwarda, córek Julianny i Marii oraz trójki wnuków: Ireneusza, Marty i Pauliny – dzieci Marii i Zdzisława. Jubilatka ma siedmioro prawnuków, którym opowiada o czasach wojennych, swoich przeżyciach i o latach młodości.

W 1980 roku gospodarstwo przejęła najmłodsza córka Maria z mężem Zdzisławem. W listopadzie 1996 roku zmarł mąż Pani Agnieszki.

W całym życiu wiodło Jej się różnie, ale zawsze i wszędzie przyjmowała wszystko z wdzięcznością. Nigdy nie miała wygórowanego mniemania o sobie. Pozostała osobą skromną i miłą. Jest zadowolona z każdego szczęśliwie przeżytego dnia, za który zawsze serdecznie dziękuje Panu Bogu.

{gallery}2018/artykuly/100_Lat,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}