W Szczyrku odbył się Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w Judo stanowiący eliminacje do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Martyna Kajoch, zawodniczka UKS Junior Lipno zagwarantowała sobie udział w finałach, które odbędą się w Pile. Martyna wywalczyła brązowy medal w swojej kategorii wagowej. Trenuje judo od siedmiu lat, odnosi wiele sukcesów i jest wzorem dla młodszych zawodników klubu. Organizatorem zawodów był Polski Związek Judo, Śląski Związek Judo i Ministerstwo Sportu i Turystyki. W zawodach uczestniczyło  256 zawodników i zawodniczek z kilkudziesięciu klubów sportowych z całej Polski.