W Szkole Podstawowej w Drobninie odbył się X Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Uczestniczyło w nim 136 uczniów w kategoriach wiekowych: do 7 lat, 8-10 lat, 11-13 lat, 14-16 lat. Nagrody laureatom wręczał m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk.

A oto wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:

W kategorii soliści do 7 lat I miejsce: Kajetan Kozłowski – Krzemieniewo, II miejsce: Zuzanna Franek– Krzemieniewo, III Julia Wojtkowiak – Krzemieniewo, Wyróżnienie otrzymał Bartosz Brodziak z Krzemieniewa.
W kategorii soliści 8-10 lat I miejsce: Julia Schope – Garzyn, II miejsce: Alan Sztyler – Drobnin, III miejsce: Natalia Kowalska – Garzyn. Wyróżnienie otrzymali: Mieszko Cwojda, Maria Stachowiak, Maria Wierzyk, Maria Stróżyńska z Drobnina. Agnieszka Maćkowiak, Roksana Siama, Zuzanna Hemmerling z Garzyna, Kamil Dolata z Belęcina Nowego oraz Filip Lenort z Pawłowic.
W kategorii soliści 11-13 lat I miejsce: Oliwia Juszczak z Garzyna, II miejsce: Laura Nowaczyk z Drobnina, III miejsce: Natalia Matuszak z Drobnina, Wyróżnienie Przewodniczącego Rady Powiatu otrzymał Marek Łagoda z Drobnina i Sandra Siama z Garzyna.
W kategorii soliści 14-16 lat I miejsce: Ewelina Baer z Drobnina, II miejsce Bartosz Jabłoński z Drobnina, III miejsce Monika Mazur z Belęcina Nowego.
W kategorii zespoły wokalne klas I-III I miejsce: Wesołe nutki z Garzyna II miejsce: Trio Nikola Niedzielska, Marysia Matysiak, Alan Tomkowiak z Pawłowic, III miejsce Olga i Mada z Drobnina. Wyróżnienie otrzymała Lena Andrzejczak i Liliana Białek z Pawłowic.
W kategorii Zespoły wokalne I miejsce zdobył zespół „Słoneczka” w składzie Jagoda Andrzejczak, Roksana Glapiak i Jagoda Wróblewska, II miejsce zdobył Zespół Dziecięcy z Drobnina w składzie Natalia Matuszak, Hanna Gembiak, Maja Wróblewska, Alan Sztyler, Mieszko Cwojda i Mikołaj Brodziak, III miejsce: Zespół Promyczki z Garzyna.
Nagrodę Rady Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej w Drobninie otrzymała Jagoda Wróblewska.
Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymała Jagoda Andrzejczak
Nagrodę Przewodniczącego Rady Powiatu otrzymała Roksana Glapiak.
Nagrodę Grand Prix ufundowaną przez Wójta Gminy Krzemieniewo otrzymała Kornelia Rutkowska.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i długopis i jubileuszowy breloczek w kształcie nutki. Zdobywcy I, II, i III miejsca otrzymali statuetki i dyplomy. Ponieważ był to przegląd jubileuszowy, był też tort.

Fot. M. Cwojda

{gallery}2018/artykuly/Drobnin_Piosenka,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}