Spółka Colas Polska układa nawierzchnię asfaltową na drodze z Zaborówca do Brenna. To część  największej inwestycji w historii powiatu leszczyńskiego - przebudowy i budowy drogi z Wijewa do węzła Nietążkowo na drodze ekspresowej S5.

Od kilku dni spółka Colas wykorzystuje korzystną pogodę i układa nawierzchnię asfaltową na poszerzonym odcinku drogi z Zaborówca do Brenna. Prace przy warstwie wyrównawczej prowadzono przy ruchu wahadłowym, na czas robót przy warstwie ścieralnej droga została wyłączona z ruchu.   Ta  układana jest na sześciometrowej szerokości jezdni. W jednym dniu nawierzchnia pokryła 1050 metrów jezdni, 825 ton masy bitumicznej dostarczyło 18 ciężarówek wykonując z wytwórni po dwa kursy.

Dziś największa inwestycję powiatu leszczyńskiego wizytowali starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak.

{gallery}2018/artykuly/droga_Wijewo_Nietazkowo_Zaborowiec_Brenno_2018_kwiecien_1,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}