We wtorek 1 maja br. przez powiat leszczyński przejedzie XXVIII już rajd rowerowy „Majówka z ABC”. Tysiące mieszkańców wyruszy w trasę, która powiedzie ich z leszczyńskiego rynku przez Nową Wieś, Pawłowice, Dobramyśl i Łoniewo do Osiecznej.

Rajd rozpocznie się 1 maja br. o godz. 10.00 na rynku w Lesznie. Po przejechaniu malowniczej trasy na cyklistów na mecie, jak co roku, czekać będą różne atrakcje. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie „Życie jest piękne” oraz redakcja Gazety „ABC”. Z okazji 100-lecia niepodległości Polski i 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego organizatorzy zachęcają wszystkich uczestników rajdu, aby wystartowali w nim w strojach w barwach narodowych. Powiat leszczyński współfinansuje to wydarzenie.

{gallery}2018/artykuly/Majowka,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}