Środowiskowy Dom Samopomocy z Kąkolewa zorganizował już po raz piąty przegląd taneczny. Na sali wiejskiej w Kąkolewie spotkało się około 120 osób.

Na tegoroczną edycję przeglądu przyjechali przedstawiciele środowiskowych domów samopomocy z Leszna, Chwałkowa, Krzywinia, Kościana, Gostynia, Włoszakowic, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Piasków, Grupa "Motylki" z przedszkola w Kąkolewie oraz młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie.

Przedstawiciele wszystkich placówek zaprezentowali bardzo oryginalne i widowiskowe układy taneczne budząc podziw publiczności. Pod okiem swoich instruktorów i nauczycieli artyści przez wiele tygodni szlifowali swoje występy. Uczestnicy przeglądu na zakończenie otrzymali dyplomy, puchary i upominki. Impreza była także okazją do integracji, spotkań i nawiązania nowych znajomości.

Gośćmi wydarzenia byli przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk, wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie Mateusz Juśkiewicz, dyrektor przedszkola w Kąkolewie Barbara Kaczmarek-Kryś oraz kierownicy zaprzyjaźnionych placówek.

{gallery}2018/artykuly/Kakolewo_V_przeglad_taneczny,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}