Spółka Colas Polska wykonuje prace drogowe na większości odcinków największej inwestycji w historii powiatu leszczyńskiego - przebudowy i budowy drogi z Wijewa do węzła Nietążkowo na drodze ekspresowej S5.

Prace drogowe z każdym dniem nabierają rozmachu. W Wijewie trwa budowa kanalizacji deszczowej na ul. Powstańców Wielkopolskich. Podobne prace wykonywane są także w Brennie, gdzie ponadto rozpoczęto budowę chodnika przy wjeździe do tej miejscowości od strony Zaborówca.

Na odcinku Brenno – Zaborówiec – początek Włoszakowic spółka Colas ułożyła już dwie warstwy asfaltu, teraz trwają prace przy budowie odprowadzenia bocznego wód opadowych i budowie zjazdów na pola. Po wykonaniu badań jakości asfaltu wykonane zostaną prace naprawcze nawierzchni na jednym z odcinków zbudowanych w ub.r.

We Włoszakowicach na ul. Wolsztyńskiej trwa układanie warstwy wyrównawczej asfaltu, natomiast na ul. Powstańców Wielkopolskich pierwsza warstwa już została wykonana. Przebudowa ul. Kurpińskiego rozpocznie się na przełomie maja i czerwca i będzie to ostatni etap całej inwestycji. Obecnie trwają tam prace przy przebudowie kanalizacji deszczowej.

W Bukówcu Górnym trwają prace przygotowawcze do ułożenia warstwy wyrównawczej asfaltu, na odcinku od ronda w kierunku Włoszakowic. Na odcinku Bukówiec Górny – Boguszyn obie warstwy asfaltu wykonano już w ub.r., natomiast warstwa ścieralna na obwodnicy Boguszyna oraz na odcinku Włoszakowice – Bukówiec Górny powstanie w najbliższych dniach.

UE Nietazkowo

{gallery}2018/artykuly/droga_Wijewo_Nietazkowo_2018_kwiecien_2,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}