Spółka Strabag prowadzi intensywne prace w ramach przebudowy drogi powiatowej z Boszkowa Letniska do Włoszakowic. Dzięki zamknięciu odcinka od skrzyżowania z drogą gminną na Grotniki do ul. Zachodniej we Włoszakowicach można jednocześnie wykonywać roboty na jezdni i na ścieżce pieszo-rowerowej.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Pierwszy obejmuje odcinek od początku Boszkowa Letniska do ul. Zachodniej we Włoszakowicach, drugi – od ul. Zachodniej do ul. Wolsztyńskiej we Włoszakowicach.

W związku z pierwszym etapem do 30 czerwca br. został zamknięty odcinek drogi od skrzyżowania z drogą gminną na Grotniki do ul. Zachodniej we Włoszakowicach. Spółka Strabag wykonuje wzmocnienia poboczy jezdni kończące się warstwą asfaltu. Jednocześnie trwa budowa ciągu pieszo-rowerowego (konstrukcja i nawierzchnia z kostki betonowej) na odcinku od końca Włoszakowic w kierunku ul. Wolsztyńskiej.

Inwestycja będzie kosztować ok. 4,6 mln zł. Zgodnie z warunkami przetargu przebudowa 2,4 km jezdni ma nastąpić do 29 czerwca br., przed sezonem wakacyjnym, natomiast pozostały zakres robót - do 28 września br. Powiat leszczyński otrzyma z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 dotację na połowę kosztów inwestycji.