Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaczkowie świętowali jubileusz 90-lecia powstania. 90 lat działalności jednostki było okazją do podziękowań druhom za ich ofiarną i bezinteresowną służbę. Zostały wręczone odznaczenia, grawertony i podziękowania dla zasłużonych dla OSP Kaczkowo.

Ochotnicza Straż Pożarna w Kaczkowie powstała w 1928 roku. Założycielem i pierwszym prezesem był Jan Dwornik, a obecnie prezesem jednostki  jest Robert Sznycer.

W czasie jubileuszu przypomniano że w 2009 roku OSP Kaczkowo została doposażona w nową pompę szlamową, w 2010 roku w samochód ze zbiornikiem na 2500 litrów wody, a strażacy nową odzież ochronną. Do swoich sukcesóe druhowie zaliczają wykonanie remontu remizy wybudowanej w 1984 roku.

Gratulacje strażakom składali m.in. burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna Kornel Malcherek, wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak i Maciej Zdęga, komendant miejski PSP w Lesznie.

Fot. leszno24.pl, rydzyna24.pl

{gallery}2018/artykuly/Kaczkowo_OSP_90_lat,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}