W Lipnie odbył się Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci. Głównym organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Junior” Lipno. Turniej judo zgromadził prawie trzystu zawodników z kilkudziesięciu klubów sportowych.

Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na 3-4 matach wg regulaminu sportowego Polskiego Związku Judo. Zawodnicy walczyli w swoich kategoriach wiekowych, a w każdej z nich w kilku kategoriach wagowych, osobno dziewczynki i chłopcy. Zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy, puchary, a wszyscy dyplomy uczestnictwa i drobne upominki.

W uroczystym otwarciu zawodów uczestniczył wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak. Organizację turnieju judo w Lipnie finansowo wsparł powiat leszczyński.

Fot. UKS Lipno

{gallery}2018/artykuly/Lipno_judo,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}