Pod okiem policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lesznie odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym konkurowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta i powiatu leszczyńskiego.

Konkurs został przeprowadzony na terenie Szkoły Podstawowej nr 12 w Lesznie przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie, przy współpracy Urzędu Miasta Leszna, Starostwa Powiatowego i Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.
Uczniowie zaczęli od testów, w których musieli wykazać się wiedzą o przepisach ruchu drogowego i znajomością znaków. Kolejnym etapem było pokonanie rowerem toru przeszkód i miasteczka rowerowego, a także udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Najlepsze drużyny otrzymały puchary, a w powiecie byli to uczniowie ze szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych z Jezierzyc Kościelnych.

Gratulacje zwycięzcom złożył wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak obecny na turnieju.
Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego poruszania się, kształtowania kultury na drogach. Ponadto, ma zachęcać najmłodszych uczestników ruchu do korzystania z roweru jako środka transportu i rekreacji.

Fot. KMP Leszno

{gallery}2018/artykuly/Turniej_ruchu_drogowego,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}