Pod Pomnikiem 200-lecia Konstytucji 3 Maja i Odzyskania Niepodległości w Lesznie odbyła się patriotyczna manifestacja z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Obchody rocznicowe rozpoczęły się leszczyńskiej bazylice mszą św. Po mszy uformował się pochód, który prowadzony przez Orkiestrę Dętą Miasta Leszna, kompanię honorową wojska i poczty sztandarowe przeszedł ulicami miasta pod pomnik. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Lesznie przygotowali program artystyczny. Podczas uroczystości odczytano Apel Pamięci, a kompania honorowa oddała salwę.

Wśród licznych delegacji, kwiaty pod pomnikiem złożyli przewodniczący Rady Powiatu Jan Szkudlarczyk, starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak.

Fot. elka.pl leszno24.pl

{gallery}2018/artykuly/3_Maja,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}