W internacie przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Rydzynie odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy "Ratuję, bo wiem i umiem" prowadzone przez pielęgniarkę ośrodka.

Wychowankowie zdobyli wiedzę i umiejętności na temat udzielania pierwszej pomocy. Uwrażliwiono dzieci na poszanowanie ludzkiego życia w warunkach jego zagrożenia. Zamiarem spotkania było również przećwiczenie praktycznych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz rozwinięcia samodzielności każdego wychowanka w tego typu działaniach.

Dzieci bardzo chętnie podejmowały wyznaczone zadania i uzyskały tytuł "małego ratownika".

{gallery}2018/artykuly/SOSW_ratownicy,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}