W Zaborówcu zorganizowano Dzień Strażaka Gminy Wijewo. Gośćmi wijewskich druhów byli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak.

Uroczystości rozpoczęto mszą, po której poczty sztandarowe, strażacy i zaproszeni goście przeszli do sali wiejskiej. Minutą ciszy uczczono ochotników, którzy opuścili strażackie szeregi i odeszli na wieczną wartę. W trakcie obchodów uhonorowano odznaką "Wzorowy Strażak" druhny i druhów - aktywnych młodych strażaków. Uroczystości zakończono poczęstunkiem i zabawą taneczną.

Do ochotniczych straży pożarnych w gminie Wijewo należy 374 ochotników, w tym 58 kobiet i 22 młodzieżowców. Jednostki z Wijewa i Brenna wchodzą w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wspierają je jednostki z Potrzebowa, Zaborówca i Radomyśla.

Fot. leszno24.pl

{gallery}2018/artykuly/Wijewo_dzien_strazaka,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}