Od kilkunastu lat nieprzerawnie Zamek SIMP w Rydzynie i Automobilklub Leszczyński organizują Rajd Pojazdów Zabytkowych. Powiat leszczyński współfinansuje to wydarzenie także od lat.

Tegoroczny, XVI już Rajd Pojazdów Zabytkowych przyciągnął miłośników starych samochodów z regionu leszczyńskiego i nie tylko. W tegorocznej edycji uczestniczyło 27 załóg. Stare, zabytkowe samochody, motocykle i po raz pierwszy pojazdy militarne, można było oglądać m.in. przy zamku w Rydzynie oraz na leszczyńskim rynku.

Pojazdy rozpoczęły udział w rajdzie na sygnał wiwatówki rydzyńskiego Bractwa Kurkowego. W drugim dniu rajdu odbył się wykład na temat pojazdów będących w zbiorach Muzeum w Szreniawie oraz historii powstania samochodu Tarpan.

Fot. Rydzyna24.pl, Zamek Rydzyna
{gallery}2018/artykuly/Zamek_rajd_samochodow,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}