Spółka Strabag przebudowuje drogę powiatową z Boszkowa Letniska do Włoszakowic oraz buduje ścieżkę rowerową. Na części drogi wykonano już poszerzenia jezdni.

Spółka Strabag rozpoczęła inwestycję od strony Boszkowa Letniska i prace w ramach pierwszego etapu będą wykonywane w kierunku ul. Zachodniej we Włoszakowicach. Ten zakres prac wykonywany jest przy zamkniętym ruchu.

Obecnie drogowcy poszerzają konstrukcje jezdni, układają warstwę wyrównawcza asfaltu, a także odwodnienie. Jednocześnie budowana jest ścieżka rowerowa z kostki betonowej w granicach miejscowości Włoszakowice. Plac budowy wizytowali starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak.

Inwestycja będzie kosztować ok. 4,6 mln zł. Powiat leszczyński otrzyma z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 dotację na połowę kosztów inwestycji. Przebudowa 2,4 km jezdni (wykonanie konstrukcji poszerzenia jezdni, ułożenie warstw wiążącej oraz ścieralnej z masy asfaltowej) ma nastąpić do 29 czerwca br., przed sezonem wakacyjnym, natomiast pozostały zakres robót, w tym ciąg pieszo - rowerowy o szerokości 2,6 m do 28 września br. Wykonawca czyni starania, by ścieżkę oddać wcześniej.

{gallery}2018/artykuly/droga_Boszkowo_Wloszakowice_2018_1,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}