Zarząd Powiatu Leszczyńskie zdecydował, że kolejny rok z rzędu zarekomenduje radnym wsparcie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. Tym razem samorząd kupi i przekaże sprzęt dla pracowni hemodynamiki.

Powiat leszczyński od lat wspiera finansowo WSZ w Lesznie. Od 2007 r. samorząd przekazał lecznicy w formie dotacji lub w formie darowizny łącznie ok. 820 tys. zł. W ub.r. z budżetu powiatu sfinansowano zakup sprzętu dla pracowni endoskopii oraz łóżka szpitalnego elektrycznego wielofunkcyjnego z wyposażeniem na potrzeby oddziału onkologicznego.

W tym roku Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie zwrócił się z wnioskiem o sfinansowanie zakupu wyposażenia, aparatury i sprzętu medycznego dla pracowni hemodynamiki. Funkcjonująca od niedawna w lecznicy pracownia systematycznie zwiększa zakres procedur, w większości ratujących życie, i w tym celu planowane jest wybudowanie drugiej Sali zabiegowej i pełne jej wyposażenie.

Zarząd Powiatu Leszczyńskiego podjął decyzję, że rekomenduje Radzie Powiatu Leszczyńskiego przeznaczenie ok. 50 tys. zł na wsparcie szpitala w Lesznie. Trwa ustalanie przedmiotu zakupu.