W Boszkowie – Letnisko w sobotę, 19 maja br. odbędzie się po raz dziesiąty akcja „Czyścimy Jezioro Dominickie". Wolontariusze wyposażeni w worki na śmieci wyruszą, aby przeszukać przybrzeżne tereny.

Czyszczenie odbędzie się na lądzie, w szuwarach i pod wodą. Co roku nurkowie z całego kraju przyjeżdżają do Boszkowa by ratować jeziora. Brać nurkową tworzą strażacy, archeolodzy podwodni, członkowie klubów nurkowych i prywatne osoby. Początkowo teren akcji obejmował tylko największe jezioro Pojezierza Leszczyńskiego – Jezioro Dominickie – rosnąca z roku na rok grupa wolontariuszy i osób wspierających spowodowała, że akcja wyszła poza teren tego jeziora. Obecnie sprzątanie obejmuje także inne pobliskie jeziora, kanały, łąki i bagniska, obszary leśne, trakty, uroczyska i mniej dostępne zagajniki.

Głównym organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Przyjaciół Boszkowa, we współpracy z licznymi instytucjami, organizacjami i sponsorami. Akcję finansowo wspiera Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Organizatorzy proszą o zaangażowanie się w tegoroczną edycję akcji zgodnie z hasłem - „razem możemy więcej!”.

Czas: 19 maja 2018 r. godzina 10:00

Miejsce: ul. Starkowska 26

Boszkowio-Letnisko

Ośrodek Sadyba I ( dawny ośrodek PKP / Borowik)