W Bibliotece Ratuszowej w Lesznie obchodzono Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Spotkanie, na które przybył  m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak było okazją do przedstawienia osiągnięć i podkreślenia roli bibliotek w rozwoju kulturalnym społeczeństwa.

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek wręczono Nagrodę im. Heleny Śmigielskiej, przyznawanej osobom, które wpływają na rozwój czytelnictwa i bibliotekarstwa. Otrzymała ją Hanna Kaczmarek z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kościanie.

Wręczono również Nagrodę Liścia Miłorzębu przyznawaną wydawnictwom regionalnym przez Oddział Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w Lesznie, Miejską Bibliotekę Publiczną i Panoramę Leszczyńską.

Główną nagrodę dostało Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie za wydanie albumu "Adam Myjak: rzeźba - rysunek" oraz ubiegłorocznych katalogów. W imieniu placówki odebrał ją dyrektor Marcin Kochowicz.

Nagrodę specjalna otrzymało Archiwum Państwowego w Lesznie za książkę "Materiały archiwalne do dziejów Leszna: publikacja wydana z okazji 470. rocznicy nadania praw miejskich Lesznu (1547 - 2017)". Jej autorami są Elżbieta Olender i Miron Urbaniak. Wyróżniono Wiesława Dobruszka i Firmę Wydawniczą Danuta za serię książek o sporcie żużlowym.

Miłym akcentem uroczystości był tort w kształcie książki.

Fot. MBP Leszno

{gallery}2018/artykuly/Biblioteka_Leszno,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}