W Szkole Podstawowej nr 9 w Lesznie odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Spotkanie z Europą” pod patronatem posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba, Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Lesznie i Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct.

W konkursie udział wzięło 31 uczniów szkół podstawowych z Leszna oraz Powiatu Leszczyńskiego m.in. uczniowie szkół z Wijewa, Święciechowy, Lasocic i Rydzyny. Podczas ponad godzinnej rywalizacji uczniowie odpowiadali na pytania związane z Unią Europejską oraz funduszami strukturalnymi. Nagrodę główną – wyjazd studyjny do Brukseli otrzymał Alan Kasiński – uczeń SP nr 9 w Lesznie.

Powiat Leszczyński ufundował nagrody rzeczowe i wspomógł merytorycznie organizację konkursu. Pracownicy PIFE w Lesznie współodpowiedzialni byli za ułożenie zagadnień konkursowych, a także brali czynny udział w pracach komisji weryfikując testy oraz ich wyniki.