W Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Rydzynie odbył się „Festiwal Zdrowia". Był on podsumowaniem programu „Szkoła Promująca Zdrowie”. Szkoła od wielu lat promuje zasady zdrowego stylu życia i podejmuje liczne działania z zakresu edukacji zdrowotnej.

Dzieci i młodzież ośrodka uczestniczą w wielu programach, projektach i kampaniach promujących zdrowy styl życia. Działania, które są prowadzone w szkole mają na celu uświadamianie uczniów i ich rodziców o konieczności dbania o zdrowie własne i innych oraz o środowisko.

W 2011 roku Kapituła powołana przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu przyznała ośrodkowi Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Szkoła ponownie ubiega się o certyfikat, który przyznawany jest na okres pięciu lat. „Festiwal Zdrowia” stał się okazją do prezentacji uzyskanych wyników i osiągnięć szkoły. Wśród zaproszonych gości był wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak.

Uczniowie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego zaprezentowali m.in. program artystyczny, który był uwieńczeniem edukacyjnego projektu gimnazjalnego pt: "Grunt to dobre wychowanie".

{gallery}2018/artykuly/Festiwal_zdrowia_SOSW,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}