W siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lesznie odbyła się uroczystość podsumowująca powiatowy etap konkursu na grę planszową pod hasłem ”Palić, nie palić – oto jest pytanie?”.

Konkurs adresowany był do uczniów klas V szkół podstawowych zarówno z Leszna jak i powiatu leszczyńskiego. Celem i zadaniem konkursowym było przygotowanie gry planszowej propagującej zdrowy styl życia wolny od nałogu palenia papierosów.

Komisja konkursowa oceniając prace zgodnie z kryteriami zawartymi w regulaminie konkursu przyznała:

I miejsce - Laura Singh Zespół Szkół w Kąkolewie - gra pt. "Palić, nie palić".

II miejsce - Daria Andrzejewska Zespół Szkół Specjalnych w Lesznie - gra pt. "Bieg do zdrowia".

III miejsce - Oliwia Skrzypek Szkoła Podstawowa nr 10 w Lesznie – gra pt. "Tytoniowy zawrót głowy".

Laureatom wręczono nagrody i dyplomy. Starostwo Powiatowe ufundowało nagrodę dla zwyciężczyni konkursu.

Fot. leszno24.pl