W wieku 62 lat zmarł Tomasz Zajączkowski, pierwszy kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.

Tomasz Zajączkowski z wykształcenia był mgr inż. budownictwa, specjalistą w zakresie dróg, ulic i lotnisk. Większość zawodowego życia związał z instytucjami zajmującymi się budową i zarządzaniem drogami. Pełnił w nich funkcje od majstra do kierownika. Pracował w Rejonie Dróg Publicznych w Kościanie i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Z chwilą utworzenia powiatu leszczyńskiego w 1999 r. został pierwszym kierownikiem Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie, gdzie pracował do maja 2007 r. Potem ponownie znalazł zatrudnienie w poznańskim oddziale GDDKiA.

W imieniu władz Powiatu Leszczyńskiego oraz pracowników Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie rodzinie i bliskim zmarłego składamy serdeczne słowa współczucia.

Na zdjęciu: Tomasz Zajaczkowski (czwarty z lewej) podczas sesji Rady Powiatu Leszczyńskiego