Ponad 700 osób uczestniczyło w akcji "Czyścimy Jezioro Dominickie", która po raz dziesiąty odbyła się w Boszkowie.

Organizatorem akcji było Stowarzyszenie Przyjaciół Boszkowa, we współpracy z licznymi instytucjami, organizacjami i sponsorami. Starostwo Powiatowe w Lesznie wsparło akcję finansowo.

Dzieci, młodzież, starsi, na lądzie i w wodzie zbierano śmieci. W poprzednich latach teren akcji obejmował tylko największe jezioro Pojezierza Leszczyńskiego – Jezioro Dominickie. Rosnąca z roku na rok grupa wolontariuszy spowodowała, że akcja wyszła poza teren jeziora i obecnie sprzątanie obejmuje także inne pobliskie jeziora, kanały, łąki, lasy.

Po pracy, na terenie ośrodka Sadyba w Boszkowie na uczestników czekała grochówka, grillowana kiełbasa, placek oraz sporo innych atrakcji.

Fot. leszno24.pl