Z dniem 28 maja br. rozpocznie się kolejny etap budowy drogi powiatowej łączącej węzeł S5 Święciechowa z wiaduktem kolejowym w Lesznie – Gronowie. Dojazd do Wilkowic odbywać się będzie objazdami.

Spółka Strabag kończy układanie warstwy ścieralnej na budowanym rondzie na skrzyżowaniu ulic Wilkowickiej i Spółdzielczej w Lesznie. W dniu 28 maja rozpocznie się kolejny etap inwestycji – przebudowa ul. Wilkowickiej przy rozjeździe w kierunku Maryszewic i Wilkowic. Prace będą wykonywane przy całkowitym wyłączeniu skrzyżowania z ruchu. Obowiązywać będą objazdy w kierunku Wilkowic, od czerwca także przez ulice Ludową i Graniczną.

Miasto Leszno oraz partnerzy samorządowi – powiat leszczyński, a także gminy Lipno i Święciechowa - otrzymały ok. 12,2 mln zł dotacji na projekt „Budowa drogi powiatowej łączącej drogę S5 - Węzeł Święciechowa z wiaduktem drogowym w ciągu ulicy Wilkowickiej w Lesznie nad linią kolejową Poznań-Wrocław”. Inwestycję wykonuje spółka Strabag za ok. 17,5 mln zł. Wkład własny projektu sfinansują cztery samorządy, w tym powiat leszczyński wyda na ten cel 500 tys. zł. Po zakończeniu inwestycji nowa droga – poza granicami Leszna – uzyska status powiatowej i będzie utrzymywana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

fot. elka.pl