Na rynku w Lesznie podczas obchodów Dnia Strażaka odbyło się uroczyste wręczenie sztandaru Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie.

Uroczystości rozpoczęła msza w leszczyńskiej bazylice, podczas której poświęcono nowy sztandar. Następnie uczestnicy przemaszerowali na rynek.

Ceremoniał nadania sztandaru Komendzie Miejskiej PSP w Lesznie rozpoczął się od odczytania aktu ufundowania sztandaru w dowód uznania dla ofiarnej i pełnej zaangażowania służby leszczyńskich funkcjonariuszy. Kolejnym punktem było wbicie pamiątkowych gwoździ w drzewiec, którego dokonali fundatorzy sztandaru, a także członkowie społecznego i honorowego komitetu fundacji sztandaru, którego członkiem był m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i prezydent Leszna Łukasza Borowiaka - inicjatorzy uhonorowania w ten sposób strażaków.

Następnie strażacki symbol, w obecności wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego Andrzeja Bartkowiaka, przekazano na ręce komendanta miejskiego PSP w Lesznie Macieja Zdęgi. Zasłużonym strażakom wręczono odznaczenia i awanse. Wśród wielu zgromadzonych na uroczystości gości byli przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk, starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak.

Całość wydarzenia uświetniła swoimi występami orkiestra reprezentacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Fot. leszno24.pl

{gallery}2018/artykuly/Nadanie_sztandaru_Leszno_PSP,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}