Koło Gospodyń Wiejskich z Wijewa obchodziło 70-lecie działalności. Z tej okazji starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak wystosował do przewodniczącej koła Jolanty Zamiatała list gratulacyjny, życząc jubilatkom dalszych sukcesów w pracy społecznej.

Podczas uroczystości nie zabrakło życzeń, kwiatów i wspomnień. Przygotowano wystawę fotograficzną. Dla zebranych gości zatańczyły dwukrotne mistrzynie polski w cheerleadingu - czirliderki 40+ "Alebabki". W programie artystycznym wystąpił lokalny kabaretu "Bez nazwy".

Koło powstało w 1948 roku i liczyło wtedy 27 członkiń. Głównym celem jaki przyświecał założycielkom było podniesienie poziomu wiedzy o prowadzeniu gospodarstwa domowego wśród kobiet, odbywały się kursy kroju, szycia i gotowania.

Obecnie KGW w Wijewie liczy ponad 80 członkiń. Biorą one czynny udział w imprezach i uroczystościach regionalnych oraz organizowanych na terenie wsi, wspierają akcje charytatywne oraz współpracują z innymi organizacjami. Koło jest także inicjatorem wielu wydarzeń kulturalnych i społecznych, angażuje się w integrację środowiska kobiet i całej społeczności lokalnej. Aby przybliżyć młodszym koleżankom dawne zwyczaje koło gospodyń organizuje co roku wspólne smażenie powideł, kiszenie kapusty i „darcie pierza”.

Fot. KGW Wijewo

{gallery}2018/artykuly/Wijewo_70_KGW,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}