W Boszkowie Letnisku trwa 58. Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK „Boszkowo 2018”. Co roku miłośnicy turystyki rowerowej z całego kraju spotykają się w gronie kilkuset osób na zlocie. W uroczystym otwarciu zlotu uczestniczył wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak.

Tak liczny udział turystów - kolarzy jest doskonałą okazją do zaprezentowania regionu leszczyńsko-kościańskiego. Uczestnicy zlotu poruszając się rowerami po regionie mają możliwość poznania zarówno walorów turystycznych, historycznych, przyrodniczych i gospodarczych. Celem zlotu jest m.in. ukazanie walorów powiatu leszczyńskiego i ziemi kościańskiej, popularyzacja turystyki rowerowej i rodzinnej, wymiana doświadczeń oraz upamiętnienie 100-lecia odzyskania niepodległości poprzez odwiedzenie miejsc historycznych związanych z Powstaniem Wielkopolskim. Jest to także doskonały moment na prezentację i promocję dokonań regionalnych przedsiębiorców oraz miejscowych produktów. Powiat Leszczyński patronuje wydarzeniu i je współfinansuje.

Organizacją wydarzenia zajmują się działacze kościańskiego oddziału PTTK.

Trasy zlotów:

27.05 – trasa Parku Przemęckiego Krajobrazowego (22 km, okolice Dominic)

28.05 – trasa im. S. Leszczyńskiego (77 km, okolice Włoszakowic, Leszna, Rydzyny)

29.05 – trasa Kościańska (70 km, okolice Boszkowa, Kościana, Śmigla)

30.05 – trasa do miasta Królewskiego (74 km, okolice Włoszakowic, Wschowy, Sławy)

31.05 – trasa Szlakiem Sanktuariów Maryjnych (64 km, okolice Boszkowa, Smyczyny, Osiecznej)

1.06 – trasa Cysterskim Szlakiem (77 km, okolice Przemętu, Wolsztyna, Świętna)

2.06 – trasa Powstania Wielkopolskiego (39 km, okolice Boszkowa, Jezierzyc Kościelnych)

Więcej informacji na zwww.zlot.wertuj.pl

Fot. zlot.wertuj.pl facebook

{gallery}2018/artykuly/Kolarze_Boszkowo_PTTK,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}