W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Franciszka Ratajczaka w Rydzynie od nowego roku szkolnego 2018/2019 rozpocznie działalność Branżowa Szkoła I Stopnia dla Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej.

Nauka potrwa trzy lata. Szkoła kształcić będzie w zawodach:

- ogrodnik,

- mechanik pojazdów samochodowych,

- stolarz,

- kucharz,

- fryzjer,

- krawiec.

Ośrodek zapewnia naukę na każdym etapie kształcenia, posiada kadrę pedagogiczną z przygotowaniem przedmiotowym, dobrze wyposażone gabinety przedmiotowe. W komunikacji stosuje metody werbalne, Systemowy Język Migowy i Polski Język Migowy, w zależności od potrzeb i możliwości percepcyjnych młodzieży.

Założenie nowej szkoły ułatwi uczniom następny etap edukacji i pozwoli kontynuować naukę absolwentom gimnazjum oraz absolwentom szkoły podstawowej po wygaśnięciu gimnazjów.

SOSW Rydzyna