Wykonawcy budowy ścieżek rowerowych w trzech gminach powiatu leszczyńskiego kończą kolejne etapy prac. Cały czas jednak roboty nie są formalnie odebrane, a firmy mają obowiązek usuwania stwierdzonych usterek i niedociągnięć.

Prace przy budowie prawie 14 km dróg dla rowerzystów w trzech gminach powiatu leszczyńskiego wkraczają w decydującą fazę. Prace w ramach wartego ok. 9,2 mln zł projektu potrwają do połowy lipca 2018 r.

Firma Chod-Dróg z Krobi wykonuje prace przy budowie sieci połączeń rowerowych w gminach Rydzyna i Osieczna, natomiast firma Żak z Leszna – w gminie Lipno. Na terenie zabudowanym nawierzchnia powstanie z kostki betonowej, a w terenie niezabudowanym – w większości z asfaltu.

Firmy kończą kolejne etapy zleconych im zadań, a piesi oraz rowerzyści częściowo już korzystają ze ścieżek.

- Formalnie to wciąż jednak place budowy do momentu dokonania odbioru przez inspektorów nadzoru, którzy czuwają nad zgodnością wykonania prac z projektem i sztuką budowlaną. Na bieżąco wskazują usterki, które do zakończenia inwestycji wykonawca ma obowiązek usunąć. Jako inwestor będziemy tego bezwzględnie przestrzegać – tłumaczy Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.

{gallery}2018/artykuly/Sciezki_Osieczna_Lipno,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}