Na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie odbyła się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Prestige. W wystawie wzięło udział dwa tysiące psich piękności z różnych stron świata z dwustu ras.

Międzynarodowe grono sędziów za najpiękniejszego uznało psa rasy Lhasa apso, który wabił się King. Nagrodę najpiękniejszego psa juniora otrzymał chart rosyjski borzoj. W trakcie wystawy odbył się konkurs „Dzieci i pies”, w którym startowały dzieci do lat dziewięciu ze swoimi pupilami.

Organizatorem wydarzenia był Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Lesznie. Patronat nad wystawą objął m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, a Powiat Leszczyński współfinansował to międzynarodowe wydarzenie.

Fot. elka.pl

{gallery}2018/artykuly/wystawa_psow,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}