W Dominicach w Ośrodku „Kotwica” odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, zorganizowany przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie.

W imprezie udział wzięły zawodowe i niezawodowe oraz spokrewnione rodziny zastępcze funkcjonujące na terenie powiatu leszczyńskiego.

Rodziny zastępcze powitali, przekazali podziękowania i życzenia: starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, kierownik PCPR Mateusz Juśkiewicz i kierownik ds. Pieczy Zastępczej Renata Maciejczyk. Piknik był okazją dla wyróżnienia i nagrodzenia Elżbiety i Wiesława Banaszak, którzy w tym roku obchodzą jubileusz 20-lecia pełnienia funkcji zawodowej rodziny zastępczej.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele atrakcji tj. gry, zabawy, malowanie buziek, „dojenie” sztucznej krowy, chodzenie na szczudłach, tańce przy muzyce. Podczas zabaw wszyscy mogli zjeść pyszną grochówkę i poczęstować się domowymi wypiekami, które zostały przygotowane przez rodziców zastępczych.

{gallery}2018/artykuly/PCPR_piknik,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}