W Gminnym Ośrodku Kultury w Garzynie odbył się VI Festiwal Piosenki „Śpiewaj z nami” zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Górznie.

To impreza popularyzująca zdolności muzyczno – wokalne osób niepełnosprawnych intelektualnie lub ruchowo.

Celem festiwalu była m.in. twórcza wymiana doświadczeń muzycznych wśród dzieci młodzieży oraz ich opiekunów. Zarazem było to spotkanie integracyjne wychowanków placówek kształcących młodzież niepełnosprawną intelektualnie lub ruchowo. W imprezie uczestniczli m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, radna Rady Powiatu Leszczyńskiego Irena Grobelna i naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lesznie Katarzyna Kamińska.

Uczestnicy ubiegali się o „Uśmiechniętą Nutkę" w kategorii solista i zespół:

· solista/ka - 6 - 9 lat

· solista/ka - 10 - 13 lat

· solista/ka - 14 - 16 lat

· solista/ka 17 i więcej

· grupa wokalna do 11 lat

· grupa wokalna 12 -16 lat

· grupa wokalna 17 lat i więcej.

Do festiwalu zgłosiły się zespoły ze Wschowy, Brzezia, Rydzyny, Śremu i oczywiście organizatora. Wśród solistów była młodzież ze Śremu, Jarocina, Brzezia, Rawicza, Leszna, Wschowy, Rydzyny i Górzna.

Laureaci Festiwalu Piosenki „Śpiewaj z nami”

Soliści 6 -9 lat

II miejsce – „Weekendowi turyści” ZSS Brzezie
III miejsce -  „Dobry temat” ZSS Brzezie