Zakończone zostało jedno z dwóch zadań w ramach przebudowy obiektów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Rydzynie. Pozostałe prace wykonane zostaną w większości w czasie wakacji.

Firma Kosmala Electric z Leszna wygrała przetarg na przebudowę obiektów SOSW Rydzyna w celu dostosowania tzw. oficyny zachodniej do przepisów przeciwpożarowych. Inwestycję podzielono na dwa zadania, jedno z nich już zakończono. To budowa instalacji zewnętrznej wodociągowej i elektrycznej oraz przebudowa budynku gospodarczego dla potrzeb zamontowania w nim agregatu prądotwórczego oraz komory wodomierzo – pompowej z przegłębieniem dla pompy odwodnieniowej. Prace były wykonywane poza obiektem szkoły, w którym odbywały się zajęcia lekcyjne.

Drugie zadanie to przebudowa budynku nr 1. Prace polegać będą na budowie instalacji wodociągowej wewnętrznej przeciwpożarowej, nowej instalacji elektrycznej i systemu przeciwpożarowego, instalacji niskoprądowych, systemu sygnalizacji pożaru, wydzieleniu stref przeciwpożarowych i malowaniu klatek schodowych. Zakończenie inwestycji ma nastąpić do 17 sierpnia br. Tegoroczna inwestycja będzie kosztować 791 tys. zł i w całości finansowana będzie z budżetu powiat leszczyńskiego.

{gallery}2018/artykuly/Rydzyna_SOSW_przebudowa_2018,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}