Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie podpisał umowę z Firmą Usługowo – Handlową Jacek Malepszy z Leszna na przebudowę drogi powiatowej w Krzycku Małym. Prace będą wykonane do 29 września br.

Przebudowa drogi powiatowej w Krzycku Małym zakończy kilkuletnie inwestycje infrastrukturalne w tej miejscowości. W latach 2016-2017 na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie i gminy Święciechowa zbudowano tam sieć kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami. W 2016 r. ekipa remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie poszerzyła jezdnię na odcinku od granicy Krzycka Małego do skrzyżowania z drogą powiatową Leszno – Włoszakowice. Wykonano wówczas także przebudowę kanalizacji deszczowej. Łączna wartość poniesionych dotąd przez powiat wydatków to ok. 380 tys. zł.

Oferty w dwóch organizowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie przetargach na przebudowę drogi w Krzycku Małym okazały się znacząco wyższe niż zapisane na ten cel wydatki w budżecie powiatu leszczyńskiego. Na inwestycję zaplanowano 2,1 mln zł, ale najtańsza złożona w drugim przetargu oferta wyniosła 2.831.802 zł. Samorządy powiatu leszczyńskiego i gminy Święciechowa podjęły uchwały o zwiększeniu wydatków na tę inwestycję. Dodatkowo spółka Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego zadeklarowała wsparcie inwestycji kwotą 700 tys. zł.

Zakres planowanych prac w Krzycku Małym obejmuje m.in. frezowanie nawierzchni na szerokości 0,75 - 1,5 m, wykonanie podbudowy jezdni i jej nowej nawierzchni, wykonanie ścieku prefabrykowanego, regulację włazów studni ściekowych i rewizyjnych oraz przebudowę istniejącej kanalizacji deszczowej.

W oficjalnym podpisaniu umowy uczestniczyli właściciel Firmy Usługowo – Handlowej Jacek Malepszy, wicewójt gminy Święciechowa Patryk Tomczak, wiceprezes spółki Werner Kenkel Damian Kenkel, starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak i kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie Marian Kaczmarek.