Starostwo Powiatowe w Lesznie już po raz dziewiąty było organizatorem programu edukacyjnego „Zielona szkoła”. Skorzystali z niego uczniowie 22 szkół z powiatu leszczyńskiego.

Dzięki zajęciom edukacyjnym w plenerze upowszechniana jest wiedza o przyrodzie, ale przede wszystkim propagowane są konkretne zachowania korzystne dla środowiska naturalnego, a co za tym idzie – wzrasta poziom świadomości ekologicznej dzieci.

Zajęcia odbywały się w ośrodkach edukacyjnych Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie, Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Lesznie, Nadleśnictwa Włoszakowice oraz Nadleśnictwa Karczma Borowa.

W tym roku w programie uczestniczyły 22 szkoły z terenu powiatu leszczyńskiego. Na pokrycie kosztów przewozu dzieci na zajęcia oraz drobne proekologiczne upominki starostwo przeznaczyło 18 tys. zł.

{gallery}2018/artykuly/Zielona_szkola_2018_1,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}