Awaria ogólnopolskiego systemu informatycznego spowodowała, że w całym kraju, w tym także w Starostwie Powiatowym w Lesznie, nie można było dziś wykonać żadnych czynności m.in. w wydziałach komunikacji.

Awaria dziś (wtorek 12 czerwca br.) sparaliżowała pracę urzędów w całym kraju. Niedostępne są systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP. W związku z tym w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Lesznie nie można dzisiaj wykonać żadnych czynności, do których wykorzystywany jest system informatyczny, m.in. zarejestrować pojazdu.

Ok. godz. 14.00 działalność systemu została przywrócona.