W Warsztatach Terapii Zajęciowej działających przy Stowarzyszeniu Pro-Activ w Rydzynie odbyły się drzwi otwarte. Każdy mógł zobaczyć, na czym polega praca terapeuty i w jaki sposób są wyposażone pracownie dla osób niepełnosprawnych.

Instruktorzy i uczestnicy warsztatów pokazali wystawę prac wykonanych własnoręcznie. Warsztaty Terapii Zajęciowej codzienne zapewniają zajęcia osobom z niepełnosprawnością. Wykorzystują różnorodne techniki terapii zajęciowej, a także aktywizują zawodowo uczestników.

Terapia zajęciowa odbywa się w sześciu pracowniach - krawieckiej, tkackiej, komputerowej, plastycznej, kulinarnej oraz stolarni Uczestnicy wyjeżdżają na wycieczki i organizują pikniki, wychodzą do kina, organizują zawody i wiele innych wspólnych zajęć.

Fot. WTZ Rydzyna