Przewodniczący Jan Szkudlarczyk zwołał na czwartek 28 czerwca br. XLIV sesję Rady Powiatu Leszczyńskiego. Rozpocznie się o godz. 13.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lesznie na pl. Kościuszki.

Proponowany przez przewodniczącego Rady Powiatu Leszczyńskiego porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad

2. Informacja nt. porządku obrad

3. Przyjęcie protokołu z XLIII Sesji w dniu 29 maja 2018 roku.

4. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym.

5. Interpelacje i zapytania radnych.

6. Informacja o stanie przygotowań do zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w okresie wypoczynku letniego w 2018 roku na terenie powiatu leszczyńskiego.

7. Informacja o zadaniach realizowanych przez Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lesznie w 2018 roku.

8. Informacja o zabezpieczeniu opieki zdrowotnej w 2018 roku na terenie powiatu leszczyńskiego.

9. Informacja o stanie fitosanitarnym upraw na terenie powiatu leszczyńskiego.

10. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Przewodniczącego Zarządu Powiatu Leszczyńskiego.

11. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XXVIII/214/2017 Rady Powiatu Leszczyńskiego z dnia 30 marca 2017 r. w sprawie dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe oraz ustalenia sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych na okres od 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r.

12. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Leszczyńskiego

13. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XXVIII/139/2002 Rady Powiatu Leszczyńskiego z dnia 18 czerwca 2002 r. w sprawie podziału Powiatu Leszczyńskiego na okręgi wyborcze, ustalenia ich numerów, granic oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu.

14.Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2018 rok.

15. Sprawozdanie z kontroli przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną w zakresie wydatków realizowanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rydzynie.

16. Odpowiedzi na zapytania i interpelacje radnych.

17. Wolne głosy i wnioski.

18.   Zakończenie obrad.