W Strzyżewicach na boisku odbył się 4 Festyn Rodzinny. Imprezę zorganizowały: Sołectwo Strzyżewice i Towarzystwo Przyjaciół Strzyżewic. Na uczestników czekało wiele atrakcji.

Dla dzieci były dmuchańce i animacje tj.: malowanie buziek, balonikowe zwierzątka, konkursy. Atrakcją dla starszych był laserowy paintball. Były też drużynowe quizy na tematy muzyczne z bajek i filmów. Świetnie bawili się zarówno dorośli, jak i najmłodsi.
Ciekawą pozycją festynu była lekcja chemii przeprowadzona przez przedstawiciela Zakładów Chemicznych ze Święciechowy. Dzieci z zaciekawieniem oglądały doświadczenia chemiczne i zadawały mnóstwo pytań. Nie zabrakło także pysznych ciast, lemoniad i kawy, które na swoim stoisku serwowało Koło Gospodyń Wiejskich w Strzyżewicach.

Dzieciom wielką niespodziankę sprawiła straż pożarna ze Święciechowy, która ustawiła kurtynę wodną i dzięki temu można było schłodzić się w upalny dzień. Najważniejsza była jednak integracja wszystkich uczestników, wspólne zabawy i spędzanie wolnego czasu z rodzinami, sąsiadami i znajomymi. Patronat nad festynem objął Starosta Leszczyński.

Fot. Towarzystwo Przyjaciół Strzyżewic

{gallery}2018/artykuly/Strzyzewice_festyn,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800{/gallery}