Pod koniec ubiegłego roku Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rydzynie zakupił szklarnię w ramach projektu „Mój zawód-mój wybór”. W tym sezonie po raz pierwszy korzystano z niej i zbierano pierwsze plony.

Szklarnia to doskonałe narzędzie dydaktyczne, które łączy teorię z praktyką.

Ze szklarni mogą korzystać wszyscy uczniowie placówki doświadczając zmian zachodzących w świecie przyrody. W zawodzie ogrodnik w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Rydzynie kształci się obecnie 14 uczniów, którzy dzięki dodatkowym zajęciom w szklarni mogą lepiej przygotować się do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Uczniowie uczą się jak projektować i zakładać ogrody przydomowe, produkować warzywa i rośliny ozdobne, prowadzić własne gospodarstwo ogrodnicze o charakterze produkcyjnym lub usługowym.

Na bieżąco prowadzony jest nabór do szkoły branżowej I stopnia. Nowi uczniowie będą mogli uzyskać wykształcenie zawodowe, zdobyć praktyczne umiejętności i rozwinąć swoje zdolności.

Fot. SOSW Rydzyna

{gallery}2018/artykuly/Szklarnia_SOSW,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}