W Zamku SIMP w Rydzynie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lesznie świętowało 20-lecie działalności. W uroczystościach jubileuszowych uczestniczył wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak.

Stowarzyszenie rozpoczynało od 27 słuchaczy, a obecnie zrzesza 340 osób, ma 23 sekcje i zespoły tematyczne, do których należy ponad 200 osób. W ciągu 20 lat odbyło się ponad 1000 wykładów.

UTW z wielkim zaangażowaniem realizuje misję aktywizacji osób starszych, a podejmowane przez nich działania tworzą warunki do wartościowego spędzania czasu, a także pielęgnowania więzi towarzyskich. 20 lat to nie tylko wykłady, zajęcia, ale również wycieczki i turnieje wszystko to, co służy integracji. Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku jest wsparciem i zachętą do aktywnego życia i pokazuje, że jesień życia może być pogodna, wykorzystana na twórcze poszukiwania, rozwijanie pasji, talentów i zainteresowań. Jubileusz był okazją do wspomnień, podsumowań i uhonorowania tych, którzy pomagają i pracują na rzecz organizacji.

Fot. Leszno24.pl

{gallery}2018/artykuly/UTW,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}